HAKKIMIZDA
     Mavi Işık Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi 2005 yılı temmuz ayında Sefer ZENGİN kuruculuğunda ve Aydın ZENGİN müdürlüğünde çalışmalarına başlamıştır.
     Kadrosunda bulunan Okul Öncesi Eğitim Uzmanı, Özel Eğitim Uzmanı ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğretmenleriyle özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımıza bireysel ve grup eğitimleri vermektedir.
     Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmekte ve Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel değerleri doğrultusunda özel eğitim gerektiren bireylerin;
Toplum içindeki rollerini gerçekleştiren, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, işbirliği içinde çalışabilen, mutlu, üretici ve kendi öz ihtiyaçlarını karşılayabilecek bireyler olmalarını amaçlamaktadır.
     Bu amaçla uygun eğitim programları ile özel yöntem, personel ve araç gereç kullanarak bireyleri ihtiyaçları, yetenekleri ve yeterliliklerini açığa çıkararak üst öğrenime, iş ve meslek hayatına kazandırmaya çalışıyoruz.
     Eğitimin önemini yıllar önce kabul eden modern toplumlar, bu yönde hizmetler geliştirmeye devam ediyor. Türkiye'de ise şu an ve gelecek için yapılması gereken çok şey var. Hepimiz bunun bilincinde olmalıyız. Kuşkusuz yeni nesli eğitirken daha toleranslı ve herkesin aktif rol alabileceği bir toplum hazırlamak bizim elimizde. Bunun için ise öncelikle hepimizin birbirimizden farklı olduğunu kabul etmemiz ve onlar için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekiyor.
     Şu ana kadar verdiğimiz eğitimin birey üzerindeki etkilerini onlarla bizden daha fazla birlikte olan anne-babalarından aldığımız yorumları size aktarırsak hepsi mutlu olduklarını ve çocuklarının kursa gelmeden önceki durumlarıyla şu anda bulundukları konumları arasında çok fazla fark olduğunu, daha önce yapamadıkları şeyleri şu anda yapmaya başladıklarını bizlere ifade ediyorlar tabi bi durum kurum olarak bizi, eğitimci olarak öğretmen ve eğitimcileri son derece mutlu etmektedir.
     Biz onlardan aldığımız ilhamla eğitime başladık ve onlardan aldığımız güçle eğitimlerimize aralıksız bir şekilde devam edeceğiz.